Fason Krem Üretimi

Post Image

Fason Krem Üretimi


Fason üretim, genel anlamıyla bir firmanın kendi standartlarından ödün vermeden başka bir firmaya kendi ürünlerinin üretimini yaptırması anlamına gelir. Günümüzde birçok sektördeki firmanın başvurduğu bir yöntem olan fason üretim, üreticinin profesyonel olduğu alana odaklanarak kaliteli ürünler üretmesini sağlar. Özellikle kozmetik sektöründe oldukça yaygın olarak fason üretim yapılmaktadır. Fason kozmetik üretimi yapılacak ürünler saç bakım ürünleri, derma kozmetik ürünler, parfüm, deodorant, sprey, yağ, sabun, şampuan, saç boyası vb. olabilir. Fason krem üretimi de bunlardan biridir. Fason krem üretimi yaptırmak isteyen firmanın anlaşma yaptığı krem üreticisinin gerekli tüm sertifika ve izinlere sahip olması gerekmektedir. Kozmetik sektörü sağlık ile doğrudan ilişkili bir sektör olduğundan dolayı firmanın fason krem üretimi yaptıracağı firmayı iyice araştırmasında fayda vardır.

Fason Krem Üretimi Nasıl Yapılır?

Fason krem üretimi yaptıracak olan firma üretimi yaptırmak istediği firmayı iyice araştırmalıdır. Fason krem üretimi için gerekli izinleri ve sertifikaları olan krem üreticilerine üretim yaptırabilir. Krem üreticilerinin mutlaka bir kimyager ve dermatolog ile çalışıyor olması gerekir. Krem üreticisi, üretilen kremin insan sağlığına zararlı olup olmadığını veya üretim şeklinin, ambalajlama şeklinin üretim standartlarına uyup uymadığını test etmek için de çok katı testlerden geçmektedir. Fason krem üretimi yaptıracak firmanın krem üreticisi ile yaptığı anlaşma şartlarına bağlı olarak ürünün markası krem üreticisinin ya da asıl firmanın markası olabilir. Aynı şekilde üretim standartları ve üretim şekli de yapılan anlaşmaya bağlı olarak gerçekleşir.

Fason Krem Üretimi Avantajları ve Dezavantajları

Fason krem üretimi sayesinde anlaşma yapılan tarafların profesyonel oldukları alanda kendi işlerini belli standartlara göre yapmalarını sağlar. Bu sayede asıl üretici marka da kendi profesyonel olduğu alanda çalışmalarına devam ederek müşterilerine kaliteli bir içerik sunmaya devam eder. Örneğin ambalaj firması ile fason çalışan bir krem üreticisi ambalajlama ve paketleme alanında uzman bir hizmet alırken kalitesinden de bir eksilme yaşamamış olur. Diğer taraftan krem üreticisi de fason krem üretimi yaptırmak isteyen firmanın ürünleri ile müşteri ağını genişleterek sektöründe güvenilirlik kazanır.